SAÇ SORUNLARI

Yeni ileti yok EVDE KERATİN BAKIMI

Evde saça keratin yüklemesi nasıl yapılır ? Kuaför salonlarında keratin bakım yaptırmak elbette bütçesi uygun olan bayanlar bakımından bir sorun teşkil etmiyor. Ancak ne yazık ki, birçoğumuz saç boyasına zorlukla belli bir bütçe ayırabiliyoruz. Bu bakımdan kendimiz evde keratin bakımı yapmalıyız ki, yanan veya yıpranan saçlarımızı onarmış olalım. Burada dikkat edilmesi gereken bir konu da, kullanacağımız keratin ürününün kimyasal içerikli olmaması özellikle formaldehit içermemesi ve doğal saf keratin olması.

Yeni ileti yok SAÇLARDA MATLAŞMA

Saç parlaklığı ışığı yansıtan dış yüzeyinin pürüzsüzlüğüne bağlı olarak değişir.Saç telini yıpratan güneş ışığı,rüzgar,duman ve toz gibi çevresel faktörler matlığın en önemli sebepleridir.Ayrıca boya,röfle, perma gibi kimyasal madde kullanılarak yapılan işlemler sonucunda yıpranır ve parlaklığını kaybeder.Matlıktan korunmak için gerekenler yapılmalı kurtulmak içinde uygun şampuan kullanılmalıdır.

Yeni ileti yok KABARAN VE ELEKTRİKLENEN SAÇLAR

Saçların kabarmasının en büyük sebebi nemin yitirilmesi ve saçın kurumasıdır. Nasıl ki cildin belli bir neme ihtiyacı varsa, saçlar da aynı şekilde neme ihtiyaç duyar. Bu nedenle saçın ihtiyacı olan nemi saç tellerine yüklememizi sağlayacak şampuan ve maskeler ile bu sorunlarla vedalaşabilirsiniz.

Yeni ileti yok KURU İNCELMİŞ SAÇLAR

Saçları sık sık yıkamak, klorlu sulara maruz kalma, saç boyası ve saç bakım ürünlerinin sık kullanılması, çeşitli hastalıklar ve yetersiz beslenme zamanla saçların ve saç uçlarının kurumasına ve yıpranmasına neden olur. Kuru saç cansız ve sağlıksız görünümünün yanı sıra saç dökülmesine ve kepeğe de yol açabilir. Bu nedenle kuru saçı biran önce tedavi etmelidir.

Yeni ileti yok YAĞLANAN SAÇLAR

Saçların yağlanması, baş derisinin aşırı yağ üretiminden kaynaklanır. Yağlı,kuru, karma ve kuru cilt tipi, saç tiği içinde mevcut bir durumdur. Yani bazı insanların saç derilerinde bulunan yağ bezeleri diğerlerine göre daha fazladır bu nedenle daha çok yağ üretimi gerçekleşir. Saç derisindeki yağ salgılayan bezlerin normalden daha fazla yağ üretmesi saçların daha çabuk yağlanmasına neden olmaktadır. Kafa derisinde daha fazla kıl olması sebebiyle yağ bezi sayısı da diğer alanlardan fazladır. Ancak saç yağlanması hem rahatsız edici bir durumdur hem de saçların sönük, kirli ve yapış yapış görünmesine neden olur. Yağlı saçlar ayrıca kaşıntıya sebeb olur.

Yeni ileti yok YANAN KOPAN VE ESNEYEN SAÇLAR

öncellikle bir duruma açıklık getirmekte fayda var saçın yanmasıyla aşırı yıpranması arasında fark var. yanmış saç ıslakken hatta bazı yerleri kuruyken bile çektiğinizde uzayarak kopan ya da direk koparak elinize gelen saçtır. yıpranmış saçtan daha farklı bakım gerektirir.

Yeni ileti yok AMERİKAN FÖNÜ

Amerikan fönü, son teknoloji saç bakım ürünleri ile uygulanan ve saçın onarımı ile ilgili bir bakım anlamına gelen bir bakım yöntemi. ... Amerikan fönünün Brezilya fönünden farkı ise, içinde artık kullanımı yasaklanan formaldehit yerine yenilebilecek kadar doğal saç bakım ürünlerinin bulunması

Alt Bölümler: Evde Amerikan Fönü

Yeni ileti yok UZAMAYAN SAÇLAR

Ne yaparsam yapayım saçlarım bir türlü uzamıyor!’ dediğinizi duyar gibiyiz. Öncelikle belirtelim ki uzamayan saç yoktur. Saç uzama miktarı her ay 0,5 cm ile 2 cm aralığında değişir. Sizin saçlarınız da yavaş uzuyor olabilir. Bunun genetikten, beslenmeye, uygulanan bakımlardan strese kadar çok farklı nedenleri vardır. Elbette genetik yapımızı değiştiremeyiz ancak beslenmemize dikkat ederek, saç bakım maskeleri uygulayarak hızlı saç uzatma sürecini destekleyebiliriz.

Alt Bölümler: Kuru, İnce Telli Ve Uzamayan Saçlar, Kalın Telli Ve Uzamayan Saçlar

Yeni ileti yok SAÇ DÖKÜLMESİ

Saç dökülmesi mevsimsel değişiklikler, stres, demir eksikliği, hormon bozuklukları nedeniyle meydana gelebilir. Ancak uzun süreli saç dökülmeleri ciddi hastalıkların belirtilerinden biri olabilir. Mevsimsel değişiklikler, stres, demir eksikliği ve hormon bozuklukları saç dökülmesine neden olabilir.

Alt Bölümler: Erkek Tipi Dökülme (Androgenetik Aleopesi), Kadın Tipi Dökülme, Kalıcı Bölgesel Dökülme, Geçici Saç Dökülmesi Çeşitleri

Yeni ileti yok SAÇ DERİ PROBLEMLERİ

Saç ve saçlı deri hastalıkları birbiriyle ilişkisi nedeniyle çoğu kez bir bütün olarak değerlendirilir. Saç derinin hastalıklarından etkilenir ve deride yağlanma, kepeklenme, kabuklanma veya şiddetli kaşıntı durumu saçın sağlıklı sağlıksız beslenmesine neden olarak parlak gür olmasını engelleyebilir.

Alt Bölümler: Saç Derisinde Kepek Sorunu, Saç Derisinde Kabuklanma ve Pullanma, Egzama Ve Kaşıntı

ÜRÜN İÇERİKLERİ

Yeni ileti yok Yumurta Proteini

Yumurtanın beyazından elde edilen yumurta proteini, zengin bir amino asit profiline sahiptir. Saçta ki sülfür köprülerini sağlamlaştırarak kopmaya ve kırılmaya karşı direnç oluşturur. İçerdiği fosfor bileşenleri sayesinde saçın parlak ve ipeksi olmasını sağlar. Artan sebum üretimini A vitamini, kepeği kontrol altına alır. İçerdiği E vitamini sayesinde UV ışınları gibi çevresel faktörlere karşı saçı koruma altına alır ve D vitamini ise saç dokusunu güçlendirir.

Yeni ileti yok Keçi Sütü

Yeni ileti yok Saf Zeytinyağı

Yeni ileti yok Yeşil Keratin

Markalar

Yeni ileti yok Nunaat

Yeni ileti yok Petalfresh

Yeni ileti yok Organics
nuNAAT TÜRKİYE FORUM - Bilgi Merkezi

51 İleti 16 Konu Gönderen: 195 Üye. Son Üye: elviahm11
Son İleti: "Ynt: Evde Keratin Bakımı..." ( Ağustos 27, 2019, 08:21:03 ÖS )
En son gönderilen iletileri göster
[Daha fazla istatistik]

18 Ziyaretçi, 0 Üye

Bugün En Çok Çevrimiçi: 27. En Çok Çevrimiçi: 100 (Mayıs 09, 2019, 11:03:34 ÖÖ)