Alt Bölümler

Yeni ileti yok Saç Derisinde Kepek Sorunu

Cilt 7 kattan oluşan ve sürekli olarak alttan yenisi geldikçe en üstteki dökülen aktif bir organdır ve vücudun her tarafında böyledir.Cildin bu yenilenmesi en üstteki tabakanın daha büyük parçalar halinde olduğunda kepek olarak karşımıza çıkar. Normal şartlar altında ölü hücrelerin koparak ayrılması sıradan bir durumdur; ancak bu durum aşırı olduğunda kepek sorunu ortaya çıkar. Sağlıklı bir saç derisi, ölü hücreleri yaklaşık olarak ayda bir döker ve yerine çabucak yeni hücreler üretir. Bu süreç hızlandığında, saç deriniz aşırı miktarda ölü deri üretmeye başlar ve bu da kepeğe neden olur.

Yeni ileti yok Saç Derisinde Kabuklanma ve Pullanma

Saç derisi kabuklanması ya da saç derisi pullanması çoğu zaman kaşıntı ve kepek ile beraber seyreder. Bu rahatsızlık çeşitli cilt hastalıklarından kaynaklanabilen bir durumdur. Egzama, Alerji ve mantar gibi bazı saç deri sorunlarını beraberinde getirir.

Yeni ileti yok Egzama Ve Kaşıntı

Saç derisinde meydana gelen egzamanın en çok rastlanan türü ise kepeğe yol açan seboreik dermatit‘dir. Saç derisinde görülen, belirli bir kozmetik ürüne ya da maddeye karşı alerji nedeniyle oluşan saç derisi kuruması ve kaşınması, sedef hastalığı, mevsimsel alerjiler nedeniyle oluşan atopik egzama ve diğer cilt sorunları saç derisi egzaması ile benzer belirtilere sahiptir.